usuwanie tatuaży
19 maj

Usuwanie śladów po błędach młodości

Po błędach naszej młodości jak nadwaga i nieprzemyślane odchudzanie, niechciany tatuaż i inne możemy szybko zapomnieć dzięki medycynie estetycznej. Większość takich zabiegów jest możliwa dzięki profesjonalnemu wykorzystaniu laserów najnowszej generacji, a same zabiegi laserem dają spektakularne efekty, są prawie że bezbolesne i nie pozostawiają blizn.

usuwanie tatuażyMożliwe jest wykonanie takich zabiegów jak napinanie skóry, w celu usunięcia zwiotczenia, usuwanie rozstępów, czy też usuwanie tatuaży. Zabiegi laserem jak usuwanie tatuaży polegają na zastosowaniu specjalnego laseru rozbijającego pigment w skórze. Ilość takich zabiegów zależy od wielkości i głębokości umiejscowienia tatuażu. Należy pamiętać, że usuwanie tatuażu laserem to skomplikowany i wieloetapowy proces.
Na szczęście sam zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są m. in. hemofilia, cukrzyca, ciąża, epilepsja, chemioterapia, rozrusznik serca, choroby skóry, a nawet przeziębienie. Po samym zabiegu laserowego usunięcia tatuażu skóra szybko się goi. Chociaż w czasie gojenia powstają drobne strupki, które odpadając odsłaniają zaczerwieniony naskórek, dlatego skórę po zabiegu, która jest bardzo wrażliwa i należy przez miesiąc należy ją natłuszczać i bezwzględnie chronić przed słońcem stosując krem z wysokim filtrem.
Dlatego też zanim podejmiemy decyzję o zrobieniu tatuażu należy wziąć po uwagę fakt, że obecnie dość łatwo się go pozbyć, niemniej jednak duże tatuaże (np. obejmujące całe plecy) są bardzo trudne do usunięcia. Niestety także odchudzanie ma wpływ na stan naszej skóry, która po przebytej kuracji z brakiem ćwiczeń może stać się obwisła przy utracie znacznej ilości kilogramów.

Dlatego tak ważna jest dbałość o stan naszego ciała, a skóry w szczególności jeszcze za młodu, aby później nie było potrzeby uciekania się do zabiegów medycyny estetycznej. Należałoby także rozważniej podejmować decyzję dotyczącą ozdabiania ciała w młodym wieku bez wyobraźni czy też w nadmiarze. Trzeba być świadomym upływającego czasu.