01 mar

Wykrywacze metalu są wymagane w niejednym regulaminie

Moją pracę w szkole prywatnej dostałam bardzo niespodziewanie. Aplikowałam co prawda na stanowisko sekretarki, ale praca nie była związana z moim zawodem wyuczonym. Do dziś myślę, że dostałam tę pracę dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu, zdobytemu za granicą. Wiele nowinek przywiozłam z różnych krajów.

Gdzie można spotkać bramki wykrywające metal?

bramkowy wykrywacz metaliZazwyczaj pracowałam w administracji, więc podejrzewam, że to był mój atut. W każdym razie na moim nowym stanowisku nie nudziłam się w ogóle. Któregoś dnia zostało mi nawet zlecone poszukiwanie wykrywacza metali, bramkowego. Nie bardzo rozumiałam, o co chodzi, dopiero dyrektorka powiedziała, że za kilka miesięcy będą zorganizowane przez szkołę „drzwi otarte”, festyny, pikniki – wszystko związane z reklamą. Regulamin wewnętrzny szkoły mówi, o zabezpieczeniach. Jeśli impreza jest duża, szkoła wprowadza dodatkowe, w tym bramkę. Stary bramkowy wykrywacz metali, chyba już nie wykrywał wszystkiego, co powinien i dyrektora postanowiła zakupić w tym roku nowy. Powiedziała, że interesuje ją najnowocześniejszy sprzęt, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze, jak na lotnisku. Ta tendencja akurat przyszła z zachodu, ale nie miałam z nią nic wspólnego. Dyrekcja szkoły wolała dmuchać na zimne, zabezpieczyć się prawnie i fizycznie, i spać spokojnie. Mądre podejście. Znalazłam wykrywacz metali spełniający kryteria wyszukiwania i przedstawiłam go dyrekcji. Wybór bramki został zaakceptowany i przyjęty. Pojawił się w szkole od razu po zakończeniu roku szkolnego.

Wtedy też władze szkoły skupiły się na reklamie. By jak najwięcej młodych ludzi przyciągnąć pod swe skrzydła. Udało im się to, bo w tamtym roku zapisałam do szkoły o dwadzieścia procent więcej dzieci, niż w latach poprzednich. Widzę, że moje szefostwo jest odpowiedzialne, a ja trafiłam do naprawdę dobrego miejsca pracy.