09 mar

Wytrzymałe sztachety na ogrodzenie

 

Budowanie ogrodzenia to dla każdego dość spora inwestycja. Niekiedy już samo kupno materiałów budulcowych jest dość dużym kosztem. Niemniej jednak na chwilę obecną istnieje wiele sprawdzonych sposobów by budować ogrodzenia dużo taniej. Jedną z metod jest stawianie ogrodzeń panelowych, czyli takich gdzie montuje się ogrodzenie z gotowych elementów. Innym ciekawym rozwiązaniem jest budowanie płotów.  

Solidne sztachety z kompozytu

sztachety ogrodzenioweZawsze gdy kończą się ostatnie etapy budowania domu przychodzi czas na ogarnięcie podwórka. W tym celu porządkujemy całe otoczenie domu ale pozostaje jeszcze jedna ważna inwestycja jaką jest zbudowanie ogrodzenia. Na dzień dzisiejszy mamy w tej kwestii wiele ciekawych możliwości, które pozwolą nam wybudować ogrodzenie bez wydawania grubych pieniędzy. Przykładem może być wybudowanie płotu z materiału jakim są sztachety ogrodzeniowe z kompozytu lub z drewna. Drewno jest nieco tańszym rozwiązaniem ale niestety pod wpływem wilgoci może zmieniać kolor oraz po prostu się osłabiać. W przypadku sztachet kompozytowych sprawa wygląda nieco lepiej. Kompozyt używany do tworzenia sztachet jest materiałem bardzo odpornym. Wygląd takich kompozytowych sztachet niemal w żadnym stopniu nie odbiega od wyglądu sztachet drewnianych. Niemniej jednak różnica tkwi we właściwościach. Sztachety kompozytowe nie odbarwiają się bowiem ani pod wpływem promieniowania ultrafioletowego ani też pod wpływem wód opadowych.

Ogólnie rzecz biorąc początkowo kompozyt używany był jedynie do tworzenia podłóg na tarasach. Z czasem zaczęto jednak coraz bardziej doceniać zalety tego rodzaju materiałów. Na chwilę obecną z kompozytu powstają już nie tylko podłogi ale również ścianki na tarasach czy w altanach. Materiał ten również świetnie sprawdził się przy budowaniu ogrodzeń.