27 sty

Z myślą o zapisach do domu seniora

 

Ludzie starsi, to ludzie wymagający. Często wymagają większej opieki niż dzieci. Niektórzy z nich chorują i maja problemy z pamięcią. Nie każdego z nas stać na to, aby czuwać przy starszej osobie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W końcu musimy też pracować i zarabiać pieniądze, aby móc siebie oraz rodzica utrzymać. Z pomocą przychodzą nam prywatne domy seniora.

Jak zapisać rodzica do domu seniora?

godny zaufania prywatny dom senioraZapewne każdy z nas zastanawiał się, czy warto? Co więcej, gnębią nas wyrzuty sumienia, że zostawiamy naszych rodziców z dala od nas u obcych ludzi. Nic bardziej mylnego. To właśnie dla ich dobra po to, aby mieli tam doskonałą i całodobową opiekę. Co więc należy zrobić, aby zapisać? Przede wszystkim warto poszukać godny zaufania prywatny dom seniora. Godny zaufania to taki, którego opinie są nienaganne. Jeśli już taki znajdziemy, to powinniśmy zadzwonić i umówić się na wizytę wstępną. Na tej wizycie musimy opowiedzieć więcej szczegółów o naszym podopiecznym. Ustalamy nasze oczekiwania i cenę. W następnej kolejności składamy wniosek, czyli rezerwację na piśmie po czym podpisujemy dopiero umowę. Ważne jest to, aby ją dobrze przeczytać. Każdy prywatny dom seniora idzie na rękę swoim podopiecznym. Ci mogą mieć urządzone i wyposażone pokoje jak tylko chcą, wystarczy żeby poinformować o tym opiekuna. Aby zapisać osobę starsza niezbędne będą dokumenty, jak dowód osobisty, legitymacja ubezpieczeniowa, orzeczenia sądu o ubezwłasnowolnieniu, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, zaświadczenie lekarskie oraz wszelkie inne, jakie są wymagane.

Pobyt w domu seniora nie musi wiązać się ze smutkiem. To właśnie tutaj większość ludzi odzyskuje energie życiową. Wszystko przez urozmaicone zajęcia twórcze i ruchowe, całodobową opiekę lekarską oraz odpowiednio dobraną dietę.