09 lut

Zakupy dla niemowląt

Niemowlaki zawsze mnie rozczulały. Prawie nigdy nie mogłam się powstrzymać przed zerkaniem do wózków czy nawet przed uśmiechaniem się do ciężarnych kobiet. Nic więc dziwnego, że swoją karierę zawodową związałam z dziećmi i pracą w przedszkolu. Nic też dziwnego w tym, że gdy w końcu sama zaszłam w ciążę – praktycznie oszalałam ze szczęścia. I od razu zaczęłam kompletować całą wyprawkę.

Cudowny świat niemowląt

kocyk dla niemowlakaSpodziewałam się, że kupowanie wyprawki dziecięcej – tych wszystkich śpioszków, czapeczek, małych słodkich bucików i całego tego asortymentu będzie dla mnie przeżyciem wręcz mistycznym. Nawet nie mogę powiedzieć, że oszołomił mnie olbrzymi wybór – jako osoba, która żywo interesuje się dziećmi i chętnie opiekuje się dziećmi przyjaciół czy kuzynek – wiedziałam, że w dzisiejszych czasach wybór jest imponujący. Na to byłam przygotowana. Nie byłam przygotowana na to, że zdradzą mnie moje hormony. Bo wyobrażacie sobie, że to kocyk dla niemowlaka był tym, nad czym się popłakałam ze wzruszenia w sklepie? Jak zobaczyłam ten mięciutki, ciepły, kolorowy kawałek materiału i pomyślałam, że właśnie w tym niedługo będzie otulane moje dziecko – no nie mogłam powstrzymać łez. Ot, co znaczą te słynne humory i zwiększona wrażliwość wśród ciężarnych. Jednak teraz, z perspektywy czasu powiem wam, że chociaż zakup był bardzo emocjonalny – był też zdecydowanie najbardziej udanym zakupem, który wtedy uczyniłam.Moje dziecko swój kocyk uwielbia do tej pory i nie wyobraża sobie, by nie było go w łóżeczku.

Jeżeli się zastanawiacie czy warto zacząć wcześniej kompletować wyprawkę – zdecydowanie warto. Ja wiem, że istnieje mnóstwo przesądów, które zabraniają takich rzeczy, ale to tylko zabobony. A lepiej być już przygotowanym i oswajać się z nową rolą. Nawet przy pomocy kocyka.