20 kw.

Zestaw z łóżkiem i kompletem drewnianych poręczy

 

W czasie rehabilitacji konieczne jest przyjmowanie określonych pozycji. Rehabilitanci zawsze polecają zakup łóżek ortopedycznych, rehabilitacyjnych, dzięki którym praca jest o wiele łatwiejsza – nie tylko dla nich, ale również dla pacjenta. Na oddziałach rehabilitacyjnych w szpitalach znajdują się tylko takie łóżka, bo to one umożliwiają profesjonalną opiekę nad pacjentem.

Wysięgnik i szczyty łóżka z wytrzymałego drewna

łóżko rehabilitacyjne w sklepieNajlepsze łóżka do rehabilitacji sterowane są całkowicie elektronicznie. To znacznie ułatwia sprawę, bo nie trzeba ręcznie podnosić poszczególnych części łóżka. Wystarczy skorzystać z intuicyjnego pilota. Z pilota korzystać może też osoba, która znajduje się w łóżku – jeśli tylko jest na tyle sprawna, może zmieniać pozycję w zależności od tego, jak jest jej w danym momencie wygodniej. Wiadomo, że łóżko rehabilitacyjne w sklepie jest nieco droższe od używanego. Najlepsze łóżka kosztować mogą nawet kilka tysięcy złotych. Jest to jednak inwestycja na wiele lat, a kiedy łóżko nie będzie już potrzebne, można je przecież sprzedać komuś, kto akurat go potrzebuje. Wysięgnik oraz szczyt łóżek ortopedycznych najczęściej jest wykonany z drewna. Oczywiście do budowy tych elementów stosuje się tylko wytrzymałe drewno, które jest w stanie wytrzymać nawet duże obciążenia. Metalowe elementy znajdujące się w łóżku ortopedycznym są oczywiście w odpowiedni sposób zabezpieczone. Chodzi tutaj o proszkowe pokrycie tych elementów, dzięki czemu nie dochodzi do ich korozji.

Maksymalne obciążenie w standardowych łóżkach rehabilitacyjnych wynosi aż 190 kilogramów. W całym zestawie, jaki można kupić w wielu sklepach medycznych, znajduje się nie tylko łóżko ortopedyczne, ale również poręcze drewniane (cały ich komplet). Wszystko razem tworzy profesjonalne łóżko służące do rehabilitacji.