10 lip

Ziołowe szampony a suche włosy

Niejednokrotnie okazuje się, że proste rozwiązania są najlepsze. W drogeriach mamy do czynienia z najróżniejszymi szamponami, jednak większość z nich zawiera sztuczne dodatki, które obciążają włosy. Tymczasem najlepsze okazuje się to, co naturalne, czyli ziołowe szampony do włosów.

Czy ziołowe szampony mogą zaszkodzić suchym włosom?

ziołowy szampon do włosówNajczęściej pojawiają się wątpliwości, czy można stosować ziołowy szampon do włosów suchych. Trzeba jednak pamiętać, że szampon jest od mycia włosów i skóry głowy, natomiast od nawilżania i odżywiania włosów są odżywki. Niestety przyzwyczajono nas do magicznych, wielofunkcyjnych szamponów, które obiecują poprawę wszystkiego, a jak wiadomo, jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego… Szampony ziołowe pozbawione są wszelkich sztucznych składników, dzięki czemu nie obciążają włosów i nie podrażniają skóry głowy. Efektem są gładkie, zdrowe i niepuszące się włosy. W dodatku dla osób, które borykają się z suchymi włosami, zbawienna może się okazać metoda mycia O-M-O, która polega na nałożeniu odżywki na całą długość włosów przed szamponem. Następnie po umyciu i dokładnym spłukaniu należy ponownie nałożyć odżywkę, tym razem w standardowy sposób. Pierwszy etap, choć wydaje się dość zaskakujący, chroni włosy przed wysuszaniem spowodowanym przez szampon. Możemy wykorzystać do niego odżywkę, która niekoniecznie nam się sprawdza na co dzień, ale szkoda nam ją wyrzucić.

Chociaż ziołowe szampony niosą za sobą wiele korzyści, to należy szczególnie uważać na plątanie się włosów. Negatywne skutki niweluje jednak delikatne mycie, a następnie użycie odżywki, a te pozytywne z pewnością te małe utrudnienia wynagradzają, także gdy masz suche włosy. Pozwól głowie odetchnąć od sztucznych i agresywnych detergentów.