Zlecenie wyceny nieruchomości w centrum Katowic

Kilka lat temu opiekowałem się panem Stanisławem. Był to starszy schorowany człowiek, który nie miał swojej rodziny. Był dość bogaty, ponieważ posiadał własną kamienicę. Opiekę nad min sprawowałem do czasu, aż nie zdecydował się zamieszkać w domu seniora.

Wyceniona na dużą kwotę nieruchomość w Katowicach 

wycena nieruchomości KatowiceKiedy dostałem powiadomienie o rzekomo odziedziczonym spadku, to byłem przekonany, że to była jakaś pomyłka. Kiedy jednak zagłębiłem się w temat, to dowiedziałem się, że pan Stanisław zapisał mi całą kamienicę w centrum miasta. Od razu zdecydowałem się ją sprzedać, bo zarządzaniem nie chciałem się zajmować i miałem też własne mieszkanie a pieniądze zawsze się przydadzą. Nie miałem pojęcia ile warta była ta kamienica i potrzebna była mi jakaś rzetelna wycena nieruchomości Katowice były miastem, gdzie było sporo takich ładnych i zadbanych kamienic, dlatego liczyłem, że sporo będzie warta. Zgłosiłem się do człowieka, którego polecił mi przyjaciel. Był to specjalista od wycen tego typu nieruchomości, który był bardzo rzetelny i wiarygodny. Dodzwoniłem się do tego człowieka od razu i umówiłem na konkretny termin. W mieszkaniach w kamienicy nikt nie mieszkał, ponieważ lokale były przystosowane do prowadzenia firmy. Dowiedziałem się, że dzięki temu wycena będzie jeszcze wyższa. Byłem zadowolony, ponieważ wszystko było zadbane i właściwie nic nie musiałem remontować. Obyło się bez nakładu finansowego. Wycena była dla mnie bardzo korzystna i wiedziałem, że sporo zarobię.

Byłem wdzięczny temu człowiekowi za tak rzetelną wycenę tej nieruchomości, ponieważ dzięki temu wiedziałem, jaką cenę zażądać za sprzedaż. Chętnych oczywiście nie brakowało, ponieważ wielu przedsiębiorców chciało prowadzić swoją działalność właśnie w tym miejscu.