Zlot miłośników gier planszowych w Krakowie

Gry, w których używa się planszy, należą do najstarszych na świecie i najpopularniejszych. Gry tego typu stanowią niezwykle popularną rozrywkę podczas spotkań towarzyskich. Tego lata w Krakowie odbył się zlot miłośników gier planszowych. Z całej Polski przybyli wielbiciele tej formy rozgrywki. Wydarzenie było transmitowane przez lokalną telewizję.

Miłośnicy planszówek zagrają w Krakowie

gry planszowe krakówCzym powinna charakteryzować się dobra gra planszowa? Przede wszystkim powinna mieć jasne i przejrzyste zasady, do tego ciekawą fabułę. Do najstarszych i najbardziej znanych gier planszowych należą Chińczyk, szachy oraz sudoku. Nie ma chyba osoby która nie znałaby tych gier. Chińczyk jest grą planszową, w którą może grać od dwóch do czterech osób. Gracze rzucają po kolei kostką i poruszają się pionkami po planszy. Wygrywa ten, kto jako pierwszy doprowadzi wszystkie swoje pionki do „domku”. Gra ma zatem charakter losowy, wszystko bowiem zależy od wyniku wyrzuconego na kostce. Współczesne „planszówki” również cieszą się sporą popularnością. Przebieg rozgrywki zależy w dużej mierze od decyzji podjętych przez graczy. Ostatnio w Krakowie zorganizowano zlot miłośników gier planszowych. Do Krakowa zjechało łącznie pięć tysięcy ludzi, których prawdziwą pasją są gry planszowe Kraków przeżywał prawdziwe oblężenie. Miłośnicy „planszówek” rozgrywali między sobą turnieje, a dla zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. To było niezapomniane wydarzenie.

Gry planszowe przeżywają obecnie swój renesans, jeśli chodzi o popularność. Są popularną formą rozrywki i ciekawą formą spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych. W Krakowie odbył się zlot miłośników „planszówek”. Imprezę można zaliczyć do udanych. W następnym roku planowane jest kolejne tego typu wydarzenie, tym razem w Warszawie.