04 paź

Zwiedzanie opuszczonych hal przemysłowych

 

Ala nigdy nie rozumiała mojego hobby. Uznawała je za mało rozsądne i nieinteresujące. Ja byłem innego zdania i dlatego ona nigdy mi nie towarzyszyła podczas zwiedzania opuszczonych miejsc. Od niedawna moimi ulubionymi są opuszczone hale.

Fascynacja opuszczonymi halami przemysłowymi

hale przemysłoweW naszym mieście kiedyś było mnóstwo fabryk, po których zostały jedynie rozsypujące się hale przemysłowe, które uważałem, że kryją w sobie mnóstwo interesującej historii. Podczas każdego zwiedzania miałem ze sobą aparat fotograficzny, ponieważ uwieczniałem wszystko co godne było uwagi. Ogólnie to hale przemysłowe zacząłem zwiedzać przypadkiem. Przejeżdżałem kiedyś obok takiej opuszczonej, gdzie kręcił się jakiś złomiarz. Powiedział mi wtedy, że w takich miejscach jest mnóstwo skarbów. Interesowaliśmy się czymś zupełnie innym, ale gdyby nie spotkanie z tym człowiekiem to pewnie nawet bym tam nie zajrzał. W niektórych halach stały maszyny, które były rozebrane i bez części. Był to idealny widok, który musiałem uwiecznić na zdjęciu. W domu odkopałem w internecie informacje na temat tego miejsca i znalazłem fotografie z czasów, kiedy hala tętniła życiem i było w niej mnóstwo pracowników. Wyglądała zupełnie inaczej niż teraz. W taki sam sposób sprawdzałem inne hale przemysłowe, które zwiedzałem i poznałem historię każdego z tych miejsc. Nawet nie sądziłem, że to będzie takie fascynujące. Do teraz nie dowiedziałem się jednak dlaczego nie zostały całkowicie rozebrane czy zburzone. To było dla mnie tajemnicą.

Od tamtego czasu na temat hal przemysłowych byłem w stanie wiele powiedzieć. Nawet dokopałem się informacji jak były one budowane co również wzbudziło we mnie spore zainteresowanie. Postanowiłem zorganizować wystawę swoich zdjęć. Było sporo osób.